2011youth

młodości

Ekstremalny Rajd Dakar

Sporą popularnością cieszą się również zawody samochodowe. Trudno się dziwić, skoro autami poruszają się setki milionów ludzi na całym świecie. Śledzenie rozmaitych rajdów oraz wyścigów to przede wszystkim domena mężczyzn, ale również panie coraz częściej zwracają się w tę stronę. Bodaj najważniejszą imprezą tego typu jest Rajd Dakar, który kilka lat temu uległ dość poważnej zmianie.

Oryginalnie bowiem rozgrywano Rajd Paryż-Dakar, który miał swój początek w stolicy Francji, a następnie przenosił się do Afryki, by swą metę mieć w stolicy Senegalu. Problemy polityczne na Czarnym Lądzie i zagrożenie terroryzmem islamskim sprawiło, że podjęto decyzję o zmianie lokalizacji imprezy. Wyścig przeniesiono do Ameryki Południowej, a jego nazwę zmieniono na Rajd Dakar. Choć warunki do ścigania się są tam znakomite i nie ustępują w niczym afrykańskim bezdrożom, to jednak coś z dawnego ducha uleciało.

Mimo tego co roku na starcie stawiają się najlepsi kierowcy świata – jeżdżący samochodami, ciężarówkami, motorami i quadami.

Sklep sportowy Niecodzienni.pl