2011youth

młodości

Odblaski, czyli bezpieczne bieganie nocą

Nocne bieganie to dobre rozwiązanie dla osób, które w ciągu dnia zwyczajnie nie mają na to czasu. Czasem to jedyna opcja na tego typu trening – zimą szybko zapada zmrok a latem czasem dopiero wieczorem temperatura staje się znośna. Nie każdemu odpowiada trening na bieżni. Jogging na zewnątrz, nawet w nocy niesie ze sobą wiele korzyści i na pewno się nie nudzi.

Trzeba jednak pamiętać o odpowiednich akcesoriach, dzięki którym będziemy widoczni w ciemności i które zapewnią nam bezpieczeństwo podczas sportu. Odblaski, oświetlania, światełka sygnalizujące… W co powinien zaopatrzyć się każdy biegacz, który biega w nocy?
Kamizelka odblaskowa dla nocnego biegacza

Nie musisz od razu wymieniać całej sportowej garderoby. Wystarczy, że zaopatrzysz się w dodatkowe akcesoria. Jednym z nich jest kamizelka odblaskowa, którą wystarczy nałożyć na dotychczas użytkowany t-shirt biegowy.

Co więcej, na rynku dostępne są kamizelki takich rozmiarów, które po złożeniu dadzą spakować się w kieszeń. Stworzone z lekkiego materiału, z którego wykonuje się wiatrówki, będą wiatroodporne, a jednocześnie będą przepuszczać powietrze. Możliwość schowania jej do kieszeni to cenna zaleta – za dnia nie musimy używać odblasków, ale gdy zapadanie zmrok, po prostu wyjmiemy kamizelkę z kieszeni i zarzucimy ją na dotychczasowy strój sportowy. Doskonałe rozwiązanie dla każdego biegacza nocnego.

Odblaskowa kurtka biegowa

Biegając nocną porą trzeba się też przygotować na niższe temperatury niż za dnia. Z pewnością przyda się również nieco cieplejszy strój, taki jak kurta odblaskowa. Kurtka sprawdzi się podczas deszczowych wieczorów, a nawet zimowych, śnieżnych dni. Na pierwszy rzut oka taka kurtka wygląda zwyczajnie, ale gdy tylko zapadnie zmrok, zaczyna błyszczeć, zapewniając nam bezpieczeństwo w czasie nocnego biegania.

Przyda się zarówno za dnia, jak i w nocy. Do nocnego biegania sprawdzą się też kurtki wykonane z odblaskowych materiałów, a dodatkowo wyposażone w świecące diody, zapewniające pełną widoczność, gdy zapada zmrok.

Odblaski – gdzie jeszcze mogą się znaleźć?

Odblaski mogą znaleźć się jeszcze na rękawiczkach wykonanych z materiału, który odbija światło. Dostępne są również specjalne opaski z ledami, które mocuje się na kostki lub na nadgarstki.

Możliwości jest wiele – warto je wykorzystać, by zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas nocnego biagania.

Ice Team odskocznia gimnastyczna Tłuste Suple