2011youth

młodości

Choroby wykluczające intensywny wysiłek

Wielu ludzi boryka się z chorobami wiele z nich wyklucza wysiłek fizyczny, szczególnie te, które dotyczą kręgosłupa oraz stawów często również układu krążenia. Oczywiście poza osobami, które nie mogą się ruszać całkowicie ruch jest ważny, ale dostosowany do możliwości konkretnej jednostki. Jeśli nie możemy wykonywać ćwiczeń na siłowni zawsze możemy wybrać rekreacyjny basen, który uruchamia wszystkie możliwe mięśnie, rower lub po prostu spacer.

W wysiłku fizycznym nie jest najważniejsze to by osiągnąć odpowiedni efekt wizualny, ale to by systematycznie dbać o zdrowie a w myśl powiedzenia ruch to zdrowie należy o nim pamiętać zawsze. W przypadku osób z przewlekłymi chorobami powinny zasięgnąć języka od lekarza prowadzącego lub rehabilitanta, jaki rodzaj wysiłku fizycznego jest zalecany. Prawda jest taka, że ruch jest swego rodzaju formą rehabilitacji dla każdego.

Jako społeczeństwo staliśmy się bardzo mobilni jednocześnie leniwi a to właśnie prowadzi do braku ruchu i często utraty zdrowia nie na odwrót.

szczepienia www.hppskoki.pl