2011youth

młodości

CrossFit – nowa propozycja siłowni

Trening Cross Fit zdobywa coraz więcej popularności w Polsce. Charakterystyczne ćwiczenia sprawiają, że szybko można poprawić swoją sprawność ruchową oraz uzyskać szczupłą sylwetkę. Na czym polega trening CrossFit? Pojedynczy trening składa się z różnych form ruchowych, które korzystnie wpływają na wytrzymałość, a także siłę organizmu. Podobne zestawy ćwiczeń są z powodzeniem stosowane m.

in. w wojsku bądź w policji. Jednakże skuteczność tego typu treningów szybko została dostrzeżona przez trenerów personalnych, dlatego CrossFit został wdrożony w wielu siłowniach. Najczęściej czas na wykonanie ćwiczeń jest skrócony do niezbędnego minimum, jednakże skuteczność ćwiczeń jest bardzo wysoka.

Podczas ćwiczeń pracuje wiele stawów, dzięki czemu trening jest bardzo atrakcyjny dla osób ćwiczących. W dodatku jedną z zalet treningu CrossFit jest to, że specjalistyczny sprzęt praktycznie nie jest potrzebny. Osoby ćwiczące korzystają niemal wyłącznie z drążków. Do tego typu treningów niezbędna jest również motywacja i wytrzymałość.

Trening CrossFit można dopasować do potrzeb konkretnej osoby. Plany treningowe są bardzo zróżnicowane. Najczęściej pojedynczy trening składa się m.in.

z podciągnięć, pompek, przysiadów. Wszystkie te ćwiczenia należy wykonać nawet kilkaset razy. Jednakże trenerzy często decydują się na podzielenie poszczególnych serii. Wówczas osobie ćwiczącej przysługuje krótka przerwa na odpoczynek.

Trening CrossFit nie musi być wykonywany wyłącznie na siłowni. Równie dobrze sprawdzi się bowiem plener.

https://niecodzienni.pl/ Joga Organika