2011youth

młodości

Jak kupowac fajke wodną?

Kupując fajkę wodną należy zwrócić uwagę na pewne elementy tak, aby nie kupić czegoś zbyt pochopnie. Pierwszą rzeczą jest stabilność. To jest podstawowa cecha fajki, musi ona stać pewnie na podłożu, niedopuszczalne jest, aby chwiała się na boki – może to spowodować wywrócenie się fajki podczas palenia i zniszczenie np. dywanu przez węgielek który zleciał. Kolejną sprawą jest szczelność.

Gdy mamy złożoną fajkę zatkajmy palcem otwór znajdujący się na górze korpusu i przystawiając usta do miejsca na wąż wciągnijmy powietrze. Jeżeli nie uda nam się tego zrobić to znaczy że fajka jest szczelna. Sprawdźmy też wąż zatykając jeden koniec i wciągając powietrze przez drugi. Sprawdźmy też czy są wszystkie niezbędne elementy: uszczelki, talerzyk, szczypce, cybuch, wąż, zaworek i kulka znajdująca się w nim. Sprawdzajmy czy nie ma żadnych usterek: czy dzban jest cały i nie ma rys, tak samo z cybuchem.

Należy też pamiętać, że droga fajka wcale nie gwarantuje jakości.Korpus dobrej fajki powinien być aluminiowy, albo chromowany lub ze stali nierdzewnej. Najlepiej jeśli lutowania posiadają domieszkę srebra. Dobrze jest też, gdy fajka ma połączenia gwintowane. Niestety takie udogodnienia występują tylko w fajkach z wyższej półki i wymagają szczególnego dbania o gwinty.

Po złożeniu fajka powinna być dosyć ciężka – wpływa to pozytywnie na stabilność.