2011youth

młodości

Kondycja fizyczna

Kondycja, każdego dnia o niej słyszymy lub czytamy. Wszędzie w telewizji czy w Internecie w postaci artykułów, reklam, blogów sportowców.

Namawiani jesteśmy do zdrowej diety, ćwiczeń i ekologii w każdej postaci. Chociaż ten afisz mógłby doprowadzić do całkowicie odwrotnego niż zamierzonego skutku niewątpliwie kondycja a co za tym idzie zdrowie powinny być dla nas bardzo ważne.

Kondycja to nie tylko nasza „forma” i ćwiczenia, które wykonujemy bądź nie to również dieta. Wszystko razem jest ściśle połączone wpływa na to jak się czujemy jak wyglądamy.

W zależności od tego, w jakim wieku jesteśmy, jaka jest nasza płeć oraz jaki jest nasz tryb dnia powinniśmy dostosować ilość oraz formę wysiłku fizycznego a przede wszystkim dietę. Można oczywiście ujednolicić szczególnie kwestia związane z „zakazami”, czyli ograniczenie spożywania cukru, soli, picie przynajmniej dwóch litrów wody dziennie oraz wyeliminowanie wszelkiego rodzaju używek: wyrobów tytoniowych, alkoholu, kawy, ale to wciąż za mało by powiedzieć o zdrowym trybie życia.

www.twojregion24.pl