2011youth

młodości

Korzyści z treningu siłowego

Wielu osobom trening siłowy kojarzy się z kulturystami. Część osób nie chce wykonywać ćwiczeń siłowych w obawie przed zbyt rozbudowaną muskulaturą. Tymczasem odpowiednio dobrany trening siłowy przynosi wiele korzyści. Nie tylko poprawia się sylwetka, ale także zdrowie.

Co można zyskać dzięki treningom siłowym? Na pewno jest to ogólna poprawa kondycji i samopoczucia. Trening siłowy korzystnie wpływa na pracę serca, głównie poprawia się jego wydolność. Podczas wykonywania określonych ćwiczeń można zaobserwować, że serce pracuje szybciej. W ten sposób możliwe jest dostarczenie wszystkich substancji odżywczych i tlenu do komórek.

Regularnie wykonywany trening siłowy przyczynia się również do poprawy wydolności płuc. Kolejną zaletą treningu siłowego jest poprawa funkcjonowania jelit. Większa ilość tlenu powoduje zmianę ciśnienia wewnętrznego, co korzystnie wpływa na perystaltykę jelit. Duża poprawa jest również widoczna w czynnościach stawów.

Trening siłowy w niektórych przypadkach może nawet niwelować bolesność stawów oraz zwiększyć zakres ich ruchów. Odpowiednie ćwiczenia przyczyniają się także do polepszenia gęstości kości, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko ich złamań. Warto wspomnieć, że trening siłowy pozytywnie oddziałuje na psychikę. Aktywność fizyczna jest jednym z najskuteczniejszych lekarstw na stres.

Ponadto trening siłowy może znacząco zmniejszyć ryzyko rozwoju stanów depresyjnych. Jest to szczególnie istotne w miesiącach jesiennych i zimowych.

elektrolity dla sportowców sklep Joga Organika www.bioarea.com.pl