2011youth

młodości

Na siłowni ćwiczenia zaproponuje trener personalny

Chętnie poszlibyśmy na siłownię, bo widzimy, że nasze ciało nie jest już takie jak kiedyś, że wiele brakuje mu do pięknego wyglądu, a kondycja jest taka, że aż wstyd? Takich miejsc, gdzie możemy iść poćwiczyć na profesjonalnym sprzęcie jest obecnie bardzo dużo, dlatego warto się zapoznać z ich ofertą, tak aby wiedzieć, które z nich będą dla nas najlepsze. Ale może się okazać, że iść będziemy chcieli, ale jednocześnie coś nas cały czas będzie powstrzymywało przed wykonaniem takiego ruchu. Jak możemy sobie z tym poradzić?

Strach ma wielkie oczy

To co zazwyczaj powstrzymuje ludzi, przed zapisaniem się na siłownię, to strach. Boją się oni, że sobie nie poradzą, że nie będą wiedzieli jak obsługiwać te wszystkie sprzęty, że narobią sobie wstydu. Zupełnie niepotrzebnie.

Na siłowni przez cały czas jest trener osobisty, a on po rozmowie z nami, po przeciwwskazaniach jakie mamy do ćwiczeń, ale i po tym, co chcemy osiągnąć, wybierze dla nas odpowiedni sprzęt. Co więcej, wybierze też dla nas odpowiednią kolejność ćwiczeń na poszczególnych urządzeniach, tak aby efekty były jak najlepsze i jednocześnie, żeby obciążenie ciała było jak najmniejsze. Jeśli czegoś nie będziemy wiedzieli, to zawsze będziemy go mogli zapytać, a do tego jeszcze, będzie on patrzył czy w odpowiedni sposób wykonujemy ćwiczenia. Tak aby przyniosły odpowiedni efekt i jednocześnie, żebyśmy nie zrobili sobie krzywdy.

Możemy wykupić indywidualne zajęcia

Przeszkadza nam fakt, że trener nie jest z nami cały czas, że nie mamy cały czas potwierdzenia od niego, że wszystko dobrze robimy? Warto widzieć, że możemy wynająć trenera personalnego, który będzie się w danym momencie zajmował tylko nami.

Opracuje on dla nas odpowiednie ćwiczenia, pomoże nam we właściwy sposób je wykonywać, a do tego wszystkiego będzie nas jeszcze motywował do większej pracy. Może się okazać, że takie ćwiczenia pod okiem doświadczonej osoby, przyniosą znacznie szybciej oczekiwane rezultaty, niż te, gdybyśmy ćwiczyli sami. Dlatego właśnie warto się zastanowić, czy skorzystanie z takiej indywidualnej propozycji, nie okaże się dla nas najlepsze, zwłaszcza że wbrew pozorom nie jest ona wcale taka droga. Im lepiej będziemy się przykładać do ćwiczeń, im dokładniej będziemy je wykonywać przy zachowaniu odpowiedniej postawy ciała, tym większa będzie szansa, że naprawdę świetnie będzie nam szło, a więc doprowadzimy do sytuacji, że nasze ciało bardzo szybko będzie się zmieniało w oczekiwany sposób. Najważniejsze jest to, aby dobrać do siebie odpowiednie ćwiczenia.