2011youth

młodości

Pas bezpieczeństwa

Zaawansowany trening siłowy z wykorzystaniem sztangi to coś dla doświadczonych osób, które na siłownię chodzą od dłuższego czasu i chcą mieć naprawdę silne mięśnie. Zdecydowanie nie każdy może sobie pozwolić na martwy ciąg czy przysiady ze sztangą opartą o ramiona.

Jeśli jednak dochodzimy do tego etapu i chcemy, by wszystko przebiegało bez przeszkód, powinniśmy założyć specjalny pas kulturystyczny. Większość siłowni ma je na wyposażeniu, ale są one także ogólnodostępne w sklepach z akcesoriami sportowymi.

Zazwyczaj pasy są produkowane ze skóry naturalnej lub wytrzymałego tworzywa. Solidność jest ważna, bo tylko mocny pas spełni swoje zadanie.

Główną rolą pasa jest ochrona kręgosłupa przed nadmiernym obciążeniem. Jest to możliwe, ponieważ pas przejmuje część masy sztangi, odciążając kręgosłup.

O tym, jak istotne jest używanie tego gadżetu niech świadczy fakt, że w czasie podnoszenia sztangi kręgi odczuwają ciężar dwukrotnie większy niż ona waży. Obrazuje to, z czym mają na co dzień do czynienia zawodnicy uprawiający sporty ciężarowe wyczynowo.

Czy można biegać na czczo? joga zielona góra