2011youth

młodości

Pieniądze to nie wszystko

Najlepsi piłkarze świata zarabiają ogromne pieniądze. Kwoty zgromadzone podczas kilkunastu lat zawodowej kariery pozwalają im na dostatnie życie aż do śmierci. Trudno polemizować z tezą, że tak ogromne pieniądze, jakie funkcjonują we współczesnym futbolu, nie mają wpływu na jego oblicze. Nie zmienia to jednak w niczym faktu, że dla piłkarzy nie tylko one mają znaczenie.

Z pewnością, marzeniem każdego zawodowego piłkarza jest zdobycie mistrzostwa świata. To trofeum jest ogromnie prestiżowe, ale w większości przypadków, pieniądze, które można na tym zarobić są niewielkie, jeśli porównamy je do tych, jakie zawodnicy otrzymują na co dzień w klubach. Mimo tego, kiedy wielkimi krokami zbliża się mundial, wielu zawodników zmienia kluby na gorsze, w których pensje są zdecydowanie niższe. Chodzi tutaj o piłkarzy, którzy na co dzień przesiadują na ławkach rezerwowych i nie mają jak pokazać swoich umiejętności selekcjonerowi reprezentacji.

Świadomie rezygnują oni z większych zarobków, żeby dostać się do kadry i móc powalczyć o najbardziej prestiżowe trofeum w futbolu.

www.jet-pol.pl