2011youth

młodości

Piłkarze ręczni w akcji

Następna dyscyplina, która bez piłki obyć się nie może. Tym razem bierzemy na tapetę piłkę ręczną. Piłkarze rywalizują o medale olimpijskie, organizowane są również Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie.

Po raz pierwszy odbyły się w 1938 roku. Ich inicjatorem jest Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF), która pod tą nazwą funkcjonuje od 1946 roku. Aktualnie zrzesza 172 krajowe związki piłki ręcznej.

Obecnie najważniejszy turniej jest organizowany co dwa lata, bierze w nim udział 16 drużyn. Nie odbywają się konwencjonalne eliminacje. Zapewniony udział w turnieju mają gospodarz, aktualny mistrz, medaliści mistrzostw poszczególnych kontynentów oraz dziewięć innych państw.

Ta dziewiątka jest wyłaniana na podstawie statystyk wyników za udział w poprzednich zawodach. Wynika z tego, że kluczem do udziału w Mundialu jest jak najlepsza postawa we wszystkich imprezach rangi mistrzowskiej. Polacy są obecni na MŚ od 1958 roku, a najlepszy dotychczasowy wynik to srebrny medal w roku 2007, gdzie w finale zmierzyliśmy się z Niemcami.

rolki dla dziewczynek www.a-beer-please.pl