2011youth

młodości

Prestiż medalu olimpijskiego

W każdej dyscyplinie sportowcy mogą zdobyć wiele trofeów. Wiadomo, że wszystkie są cenne, ale część z nich ma jednak szczególną wartość.

Wśród tych drugich można z pewnością wymienić medale olimpijskie. Medaliści olimpijscy zawsze są bohaterami w swoich krajach.

Nazwiska wielu z nich przeciętny kibic poznaje dopiero w momencie, w którym stają oni na podium zawodów olimpijskich. Chodzi tutaj głównie o przedstawicieli mniej popularnych dyscyplin sportowych, których na co dzień nie transmituje się w telewizji publicznej.

Mogą oni być nawet wielokrotnymi mistrzami świata, ale i tak przeciętny Kowalski poznaje ich dopiero, jak zdobędą medal olimpijski. Jest to dość przykre, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że średniej klasy piłkarz systematycznie udziela wywiadów do prasy czy rozdaje mnóstwo autografów, chociaż jego największym sukcesem jest na przykład mistrzostwo polskiej ligi, która przecież nie należy do najlepszych w Europie.

Dobrze, że chociaż poprzez sukcesy olimpijskie przedstawiciele niszowych dyscyplin mogą zdobyć popularność i zasłużony szacunek kibiców.

www.brukarstwo-bratbruk.pl