2011youth

młodości

Sportowcy bez trofeów

W sporcie każde zwycięstwo powinno cieszyć, jednak są takie wygrane, które smakują zdecydowanie lepiej. Chodzi tutaj oczywiście o zdobyte trofea.

Zarówno te indywidualne, jak i drużynowe. Ktoś mógłby powiedzieć, że w sporcie najważniejsze jest nie zwycięstwo, ale sama rywalizacja.

Jednak chyba każdy sporowiec chciałby wygrywać i zdobywać kolejne wyróżnienia oraz nagrody – jest to jak najbardziej naturalne. Niestety, są tacy sportowcy, którzy zwyczajnie mają pecha i mimo iż reprezentują najwyższy światowy poziom, nie są w stanie nic wartościowego wygrać.

Dobrym przykładem są tutaj zawodnicy sportów drużynowych. Niezwykle utalentowany piłkarz czy koszykarz może urodzić się w każdym kraj, nawet w tym, w którym nigdy nie było i nie ma solidnej reprezentacji.

Wówczas jedynymi sukcesami, jakie może on osiągnąć, są indywidualne wyróżnienia oraz klubowe puchary. Są jednak również tacy zawodnicy, którzy przywiązują się do barw klubowych jednej drużyny i całą profesjonalną karierę grają tylko w niej.

Jeśli nie jest to potentat świtowego futbolu, to raczej nie uda im się nic wygrać ze swoim zespołem, nawet jeśli sami są genialnymi sportowcami.

www.e-mazi.pl