2011youth

młodości

Trening interwałowy – sposób na szczupłą sylwetkę

Trening interwałowy zaliczany jest do treningów kardio. Pojedynczy trening umożliwia spalenie nawet kilkuset kalorii. Dodatkową zaletą interwałów jest wzmocnienie serca oraz ogólnej kondycji. Trening interwałowy może rozpocząć każdy. Wystarczy odrobina motywacji oraz wytrwałość. Na czym polega trening interwałowy? W dużym skrócie można go opisać jako naprzemienne ćwiczenia z wyższą oraz niższą intensywnością. Może wydawać się, że trening ten nie jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z ćwiczeniami.

Nic bardziej mylnego – osoby początkujące powinny rozważnie wybierać intensywność ćwiczeń. Interwały mają praktycznie same zalety. Ten rodzaj ćwiczeń trwa zazwyczaj ok. 30 minut. Jest to spowodowane bardzo dużą intensywnością treningu. Niektórzy twierdzą, że czas ćwiczeń można ograniczyć nawet do kilku minut, nawet wtedy można się bowiem cieszyć szczupłą sylwetką. Dzięki treningom interwałowym można w stosunkowo krótkim czasie polepszyć swoją kondycję.

Podczas takiego treningu mięśnie często pracują w warunkach niedoboru tlenu. W ten sposób mięśnie efektywniej funkcjonują w razie wystąpienia tzw. zakwaszenia. Niewątpliwą zaletą treningów interwałowych jest to, że z pewnością nie można ich zaliczyć do nudnych. Ciągłe zmiany tempa sprawiają, że ćwiczenia są bardzo przyjemne, a zarazem skuteczne. Trening interwałowy znacząco poprawia metabolizm, w porównaniu do pozostałych ćwiczeń kardio. Dzięki temu efekty ćwiczeń są szybko widoczne.

https://www.pencopolska.pl/academy/zelazo-w-sportach-wytrzymalosciowych/ www.kronen-klasmann.pl