2011youth

młodości

Wstążka niejedno ma imię

Myśląc o medalu, od razu widzimy te cudowne złote, srebrne oraz brązowe krążki, zawieszane na szyi zwycięzców. Jednak nikt nie przykuwa uwagi do tego na czym są zawieszone.

Może nie ma to zasadniczego znaczenia, niemniej jednak bez nich medal nie byłby tradycyjnym medalem. Choć może dla nas kibiców jest to obojętne, to dla producentów medali i organizatorów imprez jest dość istotna kwestia.

Po wybraniu, czy też zaprojektowaniu danej serii medali, należy wybrać wstążkę, tylko jaką? Dobre pytanie, bo to, że powinna być mocna jest oczywiste, jednak w kwestii koloru nie jest to już takie proste. Dlatego też najczęściej jest to indywidualnie dobierana barwa, natomiast jej rozmiar oraz szerokość jest już uzależniona od modelu i wagi medalu, który ma na niej zawisnąć.

Również mocowanie medalu ma znaczenie, te najbardziej proste zawieszane są przy pomocy metalowego karabinka. Natomiast bardziej prestiżowe nagrody, są przeplatane wstążką w taki sposób, aby uniemożliwić odczepienie medalu, co wygląda niezwykle elegancko.

google na snowboard sprzęt do domowej siłowni